İKİKIZ’ın temelleri , 2012 yılında Elvan ve Meral tarafından tekstil sektöründe öncü en kaliteli kumaşların üretildiği  Ege’nin güzel şehri Denizli’de atıldı. Onları bir araya getiren sanat tarihine, tasarıma, ve üretime duydukları tutku oldu. Onlar, alışılagelmiş bedensel standartların ve yaratılan bireysel ütopyaların parçası olan ürünlerin karşısında durmak istediler. Biricikliğimizi unutmadan, doğaya karşı sorumluluklarının farkında olarak natürel ve sürdürülebilir üretim yapmak için yerel fakat evrenseli kucaklayan bir marka olmak yolunda ilk adımlarını attılar. 

 

 

 

İKİKIZ, içimizdeki türlü kadınların hiçbirini gözden kaçırmadan ve çeşitliliğin güzelliğini unutmadan, herkes için zamansız olanı tasarlamaya odaklayarak üretim yapıyor. Moda olandan ziyade bedenini seven ve tanıyan kadınlara hitap eden tasarımlarını dünyanın dört bir yanına ulaştıran İKİKIZ, bedenin en güzeli hakettiğine inandığından koleksiyonlarının kumaş seçimlerinde %100 doğal olmalarına önem veriyor ve kumaşlarının renkleri, kesimi, dikiminde tamamen doğadan ilham alıyor. İKİKIZ’ın tasarım dünyası her yeni günle birlikte kendine has bir görünüme bürünüyor.  

 

 

 

Tüm bu sürecin sonunda ise biricikliğini aktarmanın en doğru formunu ortaya koyan İKİKIZ, kendinize yakışanı bulmanız için, içinizdeki kadını keşfetmede ki bitmeyen bu yolculuğunuzda size eşlik etmek istiyor. Ve diyor ki; 

 

Senin varoluşunu destekliyor ve seviyoruz. 

 

Her zaman kendinin en iyi hâli ol. Her yerde ve her şekilde…